Co to jest escape room?

To rodzaj gry logicznej w czasie rzeczywistym, gdzie Ty i Twoi znajomi zostajecie zamknięci w tajemniczym pokoju. Zadanie polega na wyszukaniu w swoim otoczeniu wszelkich możliwych wskazówek, rozwiązaniu szeregu zagadek, które krok po kroku przybliżają do wydostania się z zamkniętego pomieszczenia. Czas leci, a nerwy i pośpiech nigdy nie są dobrym doradcą. Czy burza mózgów zaowocuje serią błyskotliwych pomysłów i pozwoli na opuszczenie escape roomu, czy raczej spowoduje kłótnie i niesnaski wewnątrz grupy? Przekonajcie się sami... Na zaznanie wolności macie jedynie 45 minut.

Aranżacja wnętrza, jak również muzyka, klimat escape room i oryginalne rekwizyty z łatwością pozwalają na "wejście w buty" głównych bohaterów fabuły jednego z naszych pokoi.

Żeby nie było zbyt trudno, rozgrywka jest w pewien sposób moderowana, na tyle, na ile życzą sobie tego nasi goście. Pokoje wyposażone są w kamery, które monitorują przebieg zabawy. Dodatkowo w pomieszczeniach znajduje się domofon, za pomocą którego można poprosić o podpowiedź, która następnie zostanie wyświetlona na monitorze znajdującym się nad wejściem.

Escape Room Kraków: Szpieg z PRL-u

Szukasz kryminalnego scenariusza, który pozwoli Ci poczuć się niczym Sherlock rodem z PRL-u? Realistyczne akcesoria, wyposażenie pokoju oraz nastrojowa muzyka, wprowadzą Cię w tajemniczą atmosferę szpiegowskiej intrygi, której początkiem jest pojmanie grupy oficerów wywiadu. 

Łatwo nie będzie. Zakuci w kajdanki z zasłoniętymi oczami i wtrąceni do więzienia możecie grzecznie czekać na przesłuchanie przez legendę obcego wywiadu - agenta Gałgana lub... zacząć działać!

  • od 2 do 5 os.
  • poziom trudności: średniozaawansowany
  • cena: od 70 do 100 zł (w zależności od ilości osób)
  • czas trwania: 45 min
  • od 14. roku życia